Kto je ten muž na obaloch kávy EGOROASTER?

 Ako to celé začalo? Jeho život sa vždy točil okolo kávy. Pracoval vo vlastnom podniku za barom.  Tak, ako dnes pracuje veľké množstvo jeho aktuálnych klientov. Až sa kvôli chybe, či vlastnej nerozvážnosti,...? Jednoducho, ostal bez práce a pevnej pôdy pod nohami. Stál na ulici a premýšľal o svojej budúcnosti. Až mu v hlave skrsla myšlienka, že sa z odberateľa kávy stane dodávateľ.

Kávová scéna na Slovensku bola viac-menej chudobná. Cena za jednopákový kávovar sa rovnala cene osobného auta. Vlastná a hlavne funkčná emailová adresa znamenala prepych, ktorý si nemohol hocikto dovoliť. S jasnou víziou sa pustil do práce. Vyhľadal na internete viac ako 140 talianskych pražiarní, ktoré následne so svojim taliansky hovoriacim kamarátom-kolegom kontaktoval. Prvá odpoveď prišla po mesiaci a k nej sa pridalo ďalších 9. Po dôkladnej selekcii sa rozhodli navštíviť 6 talianskych pražiarní kávy. Pracovná cesta do Talianska priniesla svoje plody.

Zrazu do seba všetko začalo zapadať ako puzzle. S 300 kilogramami upraženej talianskej kávy prišli na Slovensko. ,,Sedeli sme v kancelárii, každý deň vypili 5 hrnčekov kávy a na konte 0 predaných kilogramov. Museli sme rýchlo premýšľať, ako nakopnúť náš biznis a začať generovať potrebné financie na prežitie. A tak sme vymysleli plán a postupne ho realizovali. Jeden veľký kufor plný vzoriek, papier veľkosti A4 so štyrmi položkami a hor sa na cesty za potencionálnymi klientami,“ spomína na svoje začiatky.

Teraz je pohľad do minulosti skôr sci-fi príbeh s reálnym podkladom. Plán vyšiel. O pár rokov neskôr vybudoval prvú kaviareň známej talianskej značky. K jednej kaviarni sa pridalo ešte ďalších 5 podnikov. Až sme sa dostali sem. Do prítomnosti. Dnes disponujeme vlastnou pražiarňou kávy, niekoľko ročnými príjemnými spoluprácami s našimi klientami, skvelým tímom ľudí, bez ktorých by sa sen nikdy nestal skutočnosťou a nadštandardným zákazníckym servisom.

Teší ma. Moje meno je Marek. Ten muž na obaloch EGOROASTER kávy som ja.